VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

6. Niedziela Wielkanocna  –  14 maja 2023 r.

  1. Dziś procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę.
  2. W tygodniu wspominać będziemy:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Zofii z Maciejowskich Czeskiej, zakonnicy
  • we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika
  • w sobotę – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
  1. Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe ku czci NMP. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. U nas Nabożeństwa majowe w każdy dzień o 1840.
  2. W tych dniach msze św. będą się rozpoczynać o godz. 30, a po ich zakończeniu ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych udamy się w poniedziałek do kapliczki MB Fatimskiej, we wtorek do kaplicy św. Antoniego, a w środę do kaplicy św. Jana Nepomucena. Na zakończenie każdej procesji odmówimy modlitwy o urodzaje i litanię loretańską.
  3. W sobotę o godzinie 830 będzie Nabożeństwo pokutne z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych a po nim spowiedź dla dzieci I Komunijnych, rodziców, rodziców chrzestnych i ich bliskich i znajomych.
  4. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej. Bardzo proszę by parafianie nie związani z dziećmi pierwszokomunijnymi przyszli na wcześniejsze Msze święte. Módlmy się za dzieci I Komunijne, by zawsze pragnęły być blisko Pana Jezusa, by to On był dla nich najpiękniejszym prezentem, a nie rzeczy materialne.
Facebook Comments