VII Niedziela zwykła – ogłoszenia

7. Niedziela zwykła –  19 lutego 2023 r.

  1. Kalendarz liturgiczny przynosi nam w tym tygodniu:
  • we wtorek – Wspomnienie św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek – Wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika  
  1. Dziś rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszy o godzinie 1030 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godziny 1500. O 1500 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zakończenie Adoracji.
  2. Dziś zbiórka do puszek na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi w Syrii i Egipcie.
  3. W poniedziałek i we wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 1700 i Adoracja do godziny 1745. Zakończenie Adoracji a później Msza Święta.
  4. W środę rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte o godzinie 1630 w języku polskim i o 1800 w języku słowackim. Na Mszach świętych będzie posypanie głów poświęconym popiołem. W środę obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wolno spożyć dwa posiłki lekkie i jeden do syta.
  5. W Wielkim Poście zachęcam do udziału w nabożeństwach pokutnych. W piątek o godzinie 1700 Droga Krzyżowa w języku polskim, a po Mszy Świętej o 1800 w języku słowackim. W niedzielę po mszy świętej o godzinie 900 odśpiewamy Gorzkie Żale. A po mszy świętej o godzinie 1030 Droga Krzyżowa.
  6. Zachęcam do dobrego wykorzystania Wielkiego Postu i praktyk pokutnych by dobrze przygotować się na świętowanie Wielkanocy.
  7. W liturgii usłyszymy słowa; „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” Nie zmarnujmy tego dobrego i pięknego czasu do naprawy swojego życia i relacji z Panem Bogiem.
Facebook Comments