Koncert Spiski “Pod Tatrami, w tyj dolinie”. Mamy zdjęcia!

Grupa Śpisko Qmapnijo, Bystry Potok z Kacwina, Czardasz z Niedzicy, Lotry z Łapszanki, Spiszacy z Łapsz Niżnych, Frydmanianie z Frydmana, Zielony Jawor z Krempach, Podhale – Grupa Spiska z Jurgowa oraz KGW z Czarnej Góry dało w sobotę 21 stycznia niezapomniany Koncert Spiski.

Pomysłodawczynią koncertu była szefowa Zielonego Jawora – znana z rozlicznych talentów, zainteresowań i pasji – Maria Wnęk. A wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. senator Jan Hamerski i starosta tatrzański Piotr Bąk, którzy objęli honorowy patronat nad imprezą.

Ideą koncertu było spotkanie się zespołów regionalnych z polskiej części Spisza – wspólna integracja i wymiana doświadczeń. Nie zabrakło nawiązań do burzliwych dziejów Spisza, jego polsko-słowacko-węgierskiego dziedzictwa i wielu, wielu innych.

Wszystko rozpoczęło się od koncertu pastorałek w wykonaniu muzyków Śpiskiej Qmapniji, bo trwa jeszcze okres bożonarodzeniowy. A po nim przed licznie zgromadzoną publicznością Stacji Narciarskiej Jurgów SKI odbył się muzyczno-taneczny koncert w wykonaniu reprezentantów kilku spiskich zespołów. (Krempachy reprezentowali: Wiktoria Sobolak z Bartkiem Palonkiem i Kinga Waniczek z Bartkiem Budzem). Nie zabrakło też przekąsek przygotowanych przez KGW z Czarnej Góry, wręczenia upominków dla przyjaciół i sympatyków Śpiskiej Qmapniji i gromkiego 100 lat na 40. urodziny cymablisty Wojciecha Śliwińskiego.

Dłuższa relacja z tego wydarzenia w czwartkowym, papierowym wydaniu “Tygodnika Podhalańskiego”. Zapraszamy!!

Facebook Comments