XXXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

33 Niedziela Zwykła – 13 Listopada 2022 r.

  1. Dziś dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a zarazem VI Światowy Dzień Przypada wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  2. Pragnę podziękować za przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci św. Marcina: ministrantom i lektorom, naszej organistce i orkiestrze,  panu kościelnemu i paniom sprzątaczkom za przygotowanie świątyni, wszystkim niosącym baldachim, feretrony; zespołowi Zielony Jawor; paniom, które przygotowały przyjęcie na plebanii; także tym wszystkim, którzy do kościoła przyszli ubrani w ludowe stroje. Bóg zapłać także wszystkim gościom, zwłaszcza kapłanom z naszego dekanatu i spoza niego.
  3. W liturgii najbliższego tygodnia będziemy przeżywać:
  • we wtorek – Wspomnienie św. Alberta Wielkiego, bp i doktora Kościoła
  • w środę – Rocznica poświęcenia rzymskich bazylik św. Piotra i Pawła, Apostołów
  • W czwartek – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • W piątek – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • W sobotę – Wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
  1. „ Dopełnienia dziejów nie da się osiągnąć <oddolnie>. Panem dziejów jest tylko sam Bóg przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. Do Niego należeć będzie ostatnie słowo. Nadzieja nie pochodzi z ludzkich wysiłków, ona przychodzi jako światło od Boga pośród tryumfów zła, które tuż przed swoim definitywnym końcem  wzmoże niszczycielską działalność.
Facebook Comments