IV Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

4 Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022 – „Niedziela Laetare”

  1. Dziś czwarta Niedziela Wielkiego postu zwana „Laetare” /Niedziela radości. Jej nazwa pochodzi od słów Antyfony na wejście „Laetare, Jeruzalem: et conventum facite”. /Raduj się, wesel się Jerozolimo/.
  2. Od środy popielcowej rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Służy on do przygotowania obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu Paschalnego Misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez  wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej włącznie.
  3. Jest umieszczona puszka z napisem „Jałmużna postna”. Dar naszych wyrzeczeń będzie        wyrazem naszej walki ze słabościami i nałogami, i stanie się darem dla ludzi potrzebujących naszej  pomocy w wyjściu z własnej ogromnej tragedii.
  4. Od przyszłej Niedzieli rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje, które poprowadzi ks. mgr Mariusz Plan rekolekcji będzie do wzięcia w wersji papierowej do domu, jak tez będzie wywieszony w gablocie i na Internecie. Bardzo proszę by znaleźć czas, by wziąć udział w tych rekolekcjach, mając na uwadze bliskość Świąt Wielkanocnych.
  5. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek o 1615 Msza Święta w języku      polskim a o 1700 Droga Krzyżowa w języku polskim. O 1800 Msza Święta w języku słowackim a po niej Droga Krzyżowa w języku słowackim.
  6. W sobotę o 1615 Msza Święta w języku słowackim. O 1700 Różaniec z rozważaniami a po nim Msza Święta w języku polskim. Po Mszy zmianka tajemnic Żywego Różańca. Do chorych pójdziemy dopiero w Rekolekcje.
  7. Radujmy się! Blisko jest nasze zbawienie. Nie zamykajmy swoich serc, lecz otwórzmy je dla Pana Niech radość i dobroć nieustannie nam towarzyszą!
Facebook Comments