I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022 r.

  1. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Perpetuy i Felicyty, męczennic
  • we wtorekWspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika
  • w środę- Wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy
  1. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca marca. Po Mszy Świętej o godzinie 730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Krótka Adoracja. Po Mszy Świętej o godzinie 900 Gorzkie Żale, a po 1030 Droga Krzyżowa.

  2. Od środy popielcowej rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Służy on do przygotowania obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu Paschalnego Misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy pańskiej włącznie.

  3. Jest umieszczona puszka z napisem „Jałmużna postna”. Dar naszych wyrzeczeń będzie wyrazem naszej walki ze słabościami i nałogami, i stanie się darem dla ludzi potrzebujących naszej pomocy w wyjściu z własnej ogromnej tragedii.

  4. Można dziś także wesprzeć do puszek uchodźców z Ukrainy. W obliczu tej wielkiej tragedii potrzebna jest im teraz wszelka pomoc, tak materialna jak i duchowna.

  5. W piątek Droga Krzyżowa w języku polskim o godzinie 1700, a po Mszy o godzinie 1800 w języku słowackim .

  6. Panie Jezu Ty powiedziałeś: „Kto chce iść za Mną, niech weź swój krzyż i niech Mnie naśladuje”. W ten święty czas Wielkiego Postu chcemy brać nasze codzienne krzyże i chcemy Cię naśladować. W obliczu tej wielkiej światowej tragedii modlimy się o pokój na świecie. Nasi kochani bracia i siostry z Ukrainy! Jesteśmy z Wami w tej ciężkiej godzinie waszej próby, modlimy się za Was i jesteśmy z Wami całym naszym chrześcijańskim sercem!

Facebook Comments