Sołtys dziękuje sprzątającym!

W  dniu wczorajszym tj. 28 maja w akcji sprzątania  naszej wioski  wzięli  liczny  udział  członkowie   Zespołu  Regionalnego „Zielony Jawor” wraz z kierowniczką Panią Marią Wnęk oraz Druhny i Druhowie z naszej jednostki OSP. Tydzień temu w akcji sprzątania udział wzięła Szkoła Podstawowa oraz Koło Gospodyń  Wiejskich w Krempachach.  Dlatego składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział we wspomnianej akcji:  za chęci, zaangażowanie i tak liczny udział!

Dziękuję Dyrektorce Pani Lidii Kamoń, wszystkim nauczycielom oraz wszystkim dzieciom, Paniom z KGW, Druhnom i Druhom z OSP, a także młodzieży z Zespołu „Zielony Jawor”, która potrafi nie tylko pięknie tańczyć i śpiewać, ale również zadbać o porządek wokół naszej wsi.                                                                                                              

Z jednej strony cieszy człowieka, że są wśród młodych chęci, by zadbać o wizerunek naszej miejscowości,  ale z drugiej strony popatrzmy na nasze nawyki… Zamiast odpady, za które my płacimy, oddać do firmy, która je zabierze, wolimy zostawić w lesie, w polu czy wyrzucić do rowu.

Starajmy się nie śmiecić, nie wywozić fekalii  poza wieś – do tego jest odpowiednie miejsce we wsi, nie bójmy się zwrócić uwagi sąsiadowi, czy obcej osobie która zaśmieca naszą piękną okolice. Nie róbmy śmietnika z miejsca, gdzie żyjemy, bo wcale nie jest przyjemne żyć w brudnym i zanieczyszczonym środowisku.

 A zatem jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji majowego sprzątania wsi.

 

                                                                                          Sołtys wsi Krempachy

                                                                                              Józef Pietraszek

Facebook Comments