Hubert Hyła 14. w MŚ SuperEnduro w klasie Junior

7 grudnia w Tauron Arenie Kraków odbyły się Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2019/2020.  Jednym z zawodników w MŚ SuperEnduro w klasie Junior był 21-letni Hubert Hyła z Krempach.

Hubert swój pierwszy motocykl dostał już w wieku 7 lat. Na poważnie trenowaniem zajął się oczywiście dużo później. Sport ten i wszystko co się z nim związane, zawsze był jednak jego wielką pasją. A że nie działa w żadnym klubie ani zrzeszeniu, wszystko, co robi, robi zupełnie sam i przy nakładzie swoich własnych środków. Już od 3 lat z powodzeniem startuje w amatorskich zawodach cross country. A w  Mistrzostwach Świata SuperEnduro Junior wystartował dość niespodziewanie…

– Zadecydowałem się na niespełna miesiąc przed zawodami – tłumaczy. –  Więc czasu na przygotowanie się do tak trudnych zawodów było niedużo. Chciałem jednak zobaczyć, na jakim poziomie jestem i spróbować swoich sił miedzy najlepszymi.

A że w poprzednich latach bywał na widowni SuperEnduro i czuł, że może sobie poradzić, wziął byka za rogi i dostał się do finałów, do których weszło 14 spośród 70 zawodników z całej stawki najlepszych świata – w tym tylko 3 zawodników z Polski!

– Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku – 13. miejsca w pierwszym i 14. w drugim i trzecim biegu – podsumowuje swój start w zawodach. – Poziom przeciwników, jak i ich sprzętu był na najwyższym światowym poziomie. W finałach towarzyszył mi ogromny stres przed tak dużą publicznością (14 tys. osób), zabrakło też trochę przygotowania fizycznego i profesjonalnego treningu z powodu m.in. braku odpowiednich torów.

Hubert Hyła nie ukrywa, że stać byłoby go na dużo więcej, gdyby mógł liczyć na wsparcie sponsorów i podobnie jak jego zagraniczni koledzy trenował na profesjonalnych torach, np. w Hiszpanii. – Ten sport jest bardzo drogi. Ciężko jest więc uprawiać go tylko za swoje pieniądze i bez sponsorów. W tym, co osiągnąłem teraz, bardzo pomogli mi rodzice. Bez nich nie zaszedłbym tak daleko…

Następne zawody Huberta już za niecały miesiąc, bo 4 stycznia w miejscowości Riesa w Niemczech. Liczymy na kolejny bardzo dobry start i trzymamy kciuki!!!

Zdjęcia z https://www.super-enduro.com.pl/

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


seventeen − 15 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.