Przywitanie nowego proboszcza

W niedzielę 7 lipca na sumie o godz. 9.00 odbyło się uroczyste przywitanie nowo mianowanego ks. proboszcza parafii św. Marcina w Krempachach ks. Zbigniewa Ścisłowicza.

List intencyjny od kard. Marka Jędraszewskiego w sprawie mianowania ks. Zbigniewa Ścisłowicza proboszczem krempaskiej parafii zgodnie z prawem kanonicznym w obecności parafian odczytał niedzicki dziekan ks. Józef Bednarczyk.

Ks. proboszcza Zbigniewa kwiatami przywitała Rada Parafialna i sołtys wsi, życząc mu wzajemnie dobrej współpracy na rzecz naszej parafii.

Nowo mianowany ks. proboszcz podziękował radzie parafialnej za uroczyste przywitanie i prosił o modlitwę za dobrą współpracę  i zrozumienie.

Na sumie o 10.30  delegacja Tow. Słowaków pogratulowała księdzu awansu na naszego proboszcza, życzyła dobrej współpracy oraz szybkiej nauki języka słowackiego. Również i nasza orkiestra dęta dołączyła się do życzeń, uczestnicząc w uroczystej Mszy św.

Ks. prob. Zbigniew Ścisłowicz w tygodniu zadomowił się natychmiast, bo już 1 lipca w odprawił pierwszą słowacką  mszę św. oraz uczestniczył w pogrzebie naszego parafianina.

Wszystkiego najlepszego!! Szczęść Boże ks. proboszczu!

Zdjęcia: Franciszek Pacyga i Jan Krzysztofek.  Tekst: Franciszek Pacyga

Facebook Comments