Anioły dla Asi Podczerwińskiej

Wczoraj w WDK w późnych godzinach wieczornych zakończył się koncert charytatywny dla Asi Podczerwińskiej. Koncert bardzo udany – zebraliśmy 24 tys. zł!!!

W imieniu rodziców Asi i organizatorów z całego serca dziękuję wszystkim za tak liczne uczestnictwo w koncercie i za całe okazane wsparcie. Dziękuję występującym: Natalii Sobolak, Oli Moś, Marcinowi Głodziakowi, dziewczynom ze scholi krempaskiej, grupom tanecznym z Tylmanowej z Karoliną Gabryś na czele, Karmelkom z WDK, Niedzickim Zazrakom z Danusią i Adamem, Edycie i Krzysztofowi Findurom z zespołu Vodevil, zespołowi regionalnemu Dolina, zespołowi Sprytni, wszystkim wolontariuszom biorącym udział w kabaretach. Dziękuję też zespołowi regionalnemu Zielony Jawor i Młody Jawor z Marysią Wnęk za występy i przekazane Asi pieniądze.

Dziękuję animatorkom z Nowej Białej, które malowały dzieciakom buzie, tatuaże i zaplatały warkoczyki. Dziękuję wszystkim tym, którzy wypełnili worek różnymi atrakcjami i rzeczami przeznaczonymi na licytacje  – dodam, że wszystkie zlicytowano!! A były wśród nich: 2 bony do studia kosmetycznego od Kingi lorenc, gra rodzinna WDK, voucher na naukę jęz. angielskiego od Kingi Myśliwiec, voucher  nazajęcia w studiu tańca i treningu od Karoliny Gabryś, łyżwy dziecięce i Biblie od Marysi Biernat, 3 karnety na wyciągi w Czorsztynie od Jakuba Gabrysia, 4 zestawy kosmetyków od Teresy Moś i Piotra Bukowskiego, komplet 3 obrazów na szkle i kozaki damskie od Marii Krzysztofek, 4 wejściówki na basen Termy Bukowina od Eweliny i Marcina Bizubów z Czarnej Góry, 3 masaże pleców od Eli Moś, wejściówka na basen dla 2 osób od Doroty Surmy i nauka makijażu od Justyny Jurzec z Rabki-Zdrój.

Dziękuję wszystkim wolontariuszom – Julii i Marceli Śpiewak, Oldze i Agacie Pacyga, Zuzi Galuś, Gabrysi Pietraszek, Kasi Mosz, Kamili Surmie, Dagmarze Długiej, Natalii Zygmond, Emilii Biernat, Bartoszowi Pacydze, Mateuszowi Pietraszkowi oraz nauczycielkom Agnieszce Moś i Agacie Pietraszek z Frydmana za przygotowanie i obsługę stoisk z losami, słodyczami i pamiątkami.

Dziękuję paniom, które przygotowały przysmaki regionalne i pyszne ciasta – Ani Lorenc, Marysi Bryi, Eli Długiej, Renacie Markowicz, Beacie Pietraszek, Marysi Długiej, Eli Moś i Lidce Słowik.

Dziękuję za pomoc Natalii Moś, Kindze i Józkowi Lorencom. Dziękuję dzieciakom z pracowni artystycznnej za piękne aniołki, które ozdobiły salę koncertową.

Z całego serca dziękuję synowi Michałowi za przygotowanie pięknych plakatów i ulotek oraz za obsługę nagłośnienia podczas koncertu. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w koncercie i okazali wsparcie malutkiej Asi, jesteście dobrymi, pięknymi ANIOŁAMI!!!

– Człowiek jest tyle wart, ile warta jest dobroć jego serca, którą dzieli się z innymidlatego jedni nie są warci złamanego grosza, a drudzy są po prostu bezcenni. Wy jesteście bezcenni – patrzycie wokół siebie i dostrzegacie tych, którzy są w potrzebie. DZIĘKUJEMY!!

Kier. WDK Maria Krzysztofek

Przypomnijmy, Asia Podczerwińska urodziła się w listopadzie 2018 r. z rzadką chorobą – hemimelią strzałkową, charakteryzującą się brakiem kości strzałkowej, nierównością kończyn oraz deformacją stopy. Wada ta występuje raz na 250 tys. urodzeń. Jedyną szansą na to, żeby mogła kiedyś normalnie chodzić, jest przejście kilku kosztownych operacji. Zaliczkę na pierwszą z nich jej rodzice muszą wpłacić już w marcu.

Ktokolwiek więc chciałby pomóc rodzicom Asi postawić ją na nóżki, może wpłacić dowolny datek na konto fundacji im. Adama Worwy, nr: 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 z dopiskiem „dla Asi Podczerwińskiej” lub przekazać 1% swojego podatku, wpisując w PIT KRS 0000345171 – dla Asi Podczerwińskiej. 

Zdjęcia: Krystyna Waniczek

Facebook Comments