Krempachy z rekordem

I znowu pobiliśmy rekord – cieszy się kierowniczka krempaskiego sztabu WOŚP Maria Krzysztofek. – Tym razem zebraliśmy 8553,81 zł.

W ubiegłym roku wszystkich zebranych pieniędzy było 5271 zł, w 2017 r. – 4410 zł, a w 2016 r. 3348,10 zł. Tendencja jest więc mocno zwyżkowa. Nic w tym jednak dziwnego, bo już na kilka dni przed tegorocznym finałem puszki WOŚP stały w sklepach spożywczych w Nowej Białej i Krempachach, a ku wielkiej radości Marii Krzysztofek do akcji Jurka Owsiaka dołączyły także same od siebie szkoły podstawowe w Łapszance i Łapszach Wyżnych.

Tak naprawdę do finału przygotowujemy się przez cały rok – przekonywała Maria Krzysztofek, inicjatorka 8. już takiej imprezy w Krempachach. – Bo ledwo przebrzmią dźwięki jednej Orkiestry, już myślimy o tym, co będzie nam potrzebne do następnej.

Niedzielne występy zespołów regionalnych, kapel muzycznych, orkiestry dętej, teatrzyku i kabaretów ściągnęły do WDK mnóstwo ludzi. Tym razem większy akcent szefowa sztabu położyła jednak na same krempaskie klimaty. – Zauważyłam, że ludzie lepiej bawią się przy dźwiękach, które znają, zaprosiłam więc do  gry naszych miejscowych “Sprytnych”. A o tym, że był to dobry wybór, najlepiej świadczyły spontaniczne śpiewy i tańce na widowni.

Wspomóc dzieło Jurka Owsiaka można było poprzez tradycyjne wrzucenie datku do puszki i zakup losu na loterię albo konsumpcję.  I tu wolontariusze (a w tym roku było ich aż 18!) dwoili się i troili, by nadążyć z wydawaniem wszystkich zamówionych zapiekanek, kaw, herbat, krokietów i innych smakołyków.  Na deskach krempaskiej sceny wystąpiły, m.in.: Karmelki, krempaska orkiestra dęta, zespoły regionalne Dolina i Młody Jawor, teatrzyk dziecięcy, gawędziarze, soliści i 2 kabarety – Kret i Mrówa. Zaproszenie do zaprezentowania swojego repertuaru przyjęły także śpiewaczki z zaprzyjaźnionego z WDK zespołu regionalnego “Borzanie” z Boru.

Łącznie przez 8 lat działalności sztabu udało się Marii Krzysztofek i jej wolontariuszom zebrać blisko 35.700 zł, a krempaszanom oddać 60 l krwi; a w pracę wolontariuszy zaangażowało się ok. 50 osób. Wszystkich tym zasłużonych swoim pomocnikom szefowa sztabu wręczyła w niedzielę 13 stycznia drobny upominek i zaprosiła na poczęstunek.

Poniżej specjalny raport i podziękowania szefowej krempaskiego sztabu:

Podsumowanie 8. Koncertu 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w WDK w Krempachach.

Moi kochani, 8. koncert WOŚP już za nami, a szkoda bo bawiliśmy się wspaniale. Nasz sztab w tym roku wspomoże Fundację kwotą ponad 8553,81 zł!!!

Dziękuję bardzo wszystkim występującym na naszym koncercie: dzieciakom z małego teatrzyku, młodzieży, która wspaniale odegrała kabarety, naszym tańczącym maluchom i dziewczynkom z Rogoźnika, Marysi Wnęk i młodzieży z zes. reg. Młody Jawor, zes. reg. Borzanie z Boru, gawędziarzom: Michałowi Brzyzkowi i Bartoszowi Pacydze, scholi krempaskiej z prowadzącą Bożeną Perkowską, Orkiestrze Dętej z kapelmistrzem Frankiem Pacygą, zespołowi Dolina, kapeli Sprytni, przy których wszyscy mogli wieczorem wspólnie się pobawić.

Dziękuję Krysi Waniczek za przesyłanie informacji i pięknych zdjęć z Koncertu na str. inter., dziękuję synowi Michałowi Krzysztofkowi za obsługę nagłośnienia, oświetlenia – bez tego koncert by nie ruszył.

Dziękuję wszystkim, którzy byli razem z nami podczas Koncertu, wspierali sercem i pieniążkami – jesteście wspaniali!! Dziękuję wszystkim wolontariuszom, komisji liczącej, wszystkim tym, którzy pomagali od naszego 1 koncertu, wspierali, dodawali wiary i energii do działania, dziękuję, że dalej są chętni do współpracy.

Dziękuję paniom, które wspomogły rzeczami nasze stoisko z losami, Teresie Zygmund, Asi Krzysztofek, Eli Moś i Marceli Śpiewak.

Dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Uczniom szkół podstawowych w Krempachach, Nowej Białej, Łapszance i Łapszach Wyżnych za wrzucanie pieniążków do puszek.

Dziękuję Dyr. Gok W Łopusznej za wsparcie finansowe.

Dziękuję Lidii Słowik, Kindze Polak i klientom ich sklepów, którzy również dołączyli do nas.

Największe podziękowania kieruję to tegorocznych wolontariuszy, których w tym roku mieliśmy 18: Julii Śpiewak, Julii Moś, Bartosza Pacygi, Kasi Tomczy, Kamili Surmy, Dagmary Długiej, Emilii Biernat, Asi Biernat, Mateusza Pietraszka, Kasi Mosz, Eli Moś, Natalii Zygmond, Gabrieli Pietraszek, Zuzi Galuś, Marceli Śpiewak, Agaty Pacygi, Michała Krzysztofka – jesteście WIELCY, jestem z Was dumna. To dzięki Waszej pomocy mogliśmy zorganizować i przeprowadzić taki piękny Koncert, no i oczywiście zebrać tyle pieniążków. A przypomnę , że w tym roku zbieraliśmy fundusze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Dziękuję wszystkim o pięknych, dobrych sercach – pomagajmy, bo warto, zwłaszcza wtedy, kiedy tej pomocy potrzebują chore dzieciaki.

Pozdrawiam wszystkich – szef sztabu w WDK Krempachy Maria Krzysztofek

Zdjęcia: Michał Krzysztofek

Facebook Comments