Słowem i Muzyką – zaproszenie

Fundacja „Tradycja” i Parafia św. Marcina w Krempachach serdecznie zapraszają na koncert świąteczno-noworoczny „Słowem i Muzyką” z cyklu Krempaskie Spotkania. Gościem wydarzenia będzie ks bp. Antoni Długosz. Kolędowy koncert odbędzie się w niedzielę 30 grudnia 2018 r. w kościele parafialnym w Krempachach o godzinie 15:00.

Niedzielne spotkanie w Krempachach będzie mieć wyjątkowy charakter. Obecność znanego chyba każdemu uśmiechniętego i śpiewającego biskupa oraz wspaniałych artystów z zespołu Vechi Acum z solistą Michałem Matuszewskim – finalista programu „Must Be the Music”, sprawi że będzie to niezapomniany i wspólnie przeżyty niesamowity czas kolędowania, ale też refleksji nad poważnymi tematami związanymi z naszą codziennością.

Podczas tego koncertu, a przecież w okresie bożonarodzeniowym zbliżającym ludzi do siebie, chcemy pomóc zarówno dzieciom, jak i rodzicom korzystać z internetu, który ma nam służyć, ale może być jednocześnie dużym zagrożeniem dla każdego – mówi prezes Fundacji „Tradycja”, Franciszek Pietraszek. – Fundacja ma na celu łączenie społeczności, mieszkańców szeroko pojętego Spisza, internet może w tym pomóc, ale może też zaszkodzić – odciągnąć nas od siebie, spowodować nawet, że poza klikanymi słowami w klawiaturę nie będziemy się umieli do siebie odezwać. Dlatego właśnie o korzystaniu z internetu mówić będzie do zebranych biskup Antoni – mówi Pietraszek.

Podczas koncertu w parafialnej świątyni w Krempachach wystąpi zespół Vechi Acum z Krakowa, a także miejscowi muzycy. Świąteczną atmosferę kolędowania przed koncertem wprowadzi Orkiestra Dęta OSP z Krempach, a na zakończenie koncertu Zespół Regionalny „Dolina” i parafialna schola będą wspólnie kolędować ze zgromadzonymi w kościele. Ze względu na niewielką przestrzeń kościoła w Krempachach, każdy będzie mógł uczestniczyć w koncercie w ogrzewanym namiocie tuż obok świątyni, a to dzięki transmisji wydarzenia przez Nowotarską Telewizję Kablową. Będzie ona dostępna również w internecie na stronach Telewizji Kablowej – www.nowytarg24.tv oraz na Facebook’u na profilu Fundacji „Tradycja”, która jest głównym organizatorem tego świąteczno-noworocznego spotkania.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Spisza, ale nie tylko. Przecież jakże miło nam będzie gościć mieszkańców z całego Podhala – zapewnia Prezes Fundacji Franciszek Pietraszek. – Kto nie da rady być z nami fizycznie niech dołączy do nas za pomocą internetowego streamu.

Po koncercie Fundacja zaprasza na wspólne spotkanie opłatkowe przy gorącej herbacie w namiocie ustawionym na placu przy kościele.

***

Fundacja „Tradycja” powstała w marcu 2015 roku, a jej głównym zadaniem jest promocja regionu Spisza, jego tradycji, kultury i sztuki. Dotychczas Fundacja zorganizowała już kilka spotkań w tym koncert charytatywny. W przyszłości organizacja chce jeszcze silniej promować region m.in. przez organizację regularnych koncertów promujących bogactwo regionu Spisza poprzez m.in. współpracę z partnerami zagranicznymi.

Facebook Comments