Zawody strażackie – II miejsce mężczyzn i kobiet

O mały włos, a byłoby złoto! I to 2 razy 🙂

Strata do 1. miejsca u mężczyzn była minimalna. Szli łeb w łeb z Nową Białą. Nieco większą miały w tym zderzeniu kobiety. Do zwyciężczyń zabrakło im 2,2 pkt.

Bardzo się cieszymy z naszego podwójnego 2. miejsca – mówił już po zawodach Józef Tazik. – Udało nam się odmłodzić obie drużyny.  I w obu startują teraz młodzi ludzie. Chłopcy poprawili swój rezultat z zeszłego roku, bo wtedy zajęli 3. miejsce. A dziewczyny swój zeszłoroczny wynik utrzymały.

W Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych,  które odbyły się 1 lipca w Nowej Białej wystartowało 18 drużyn męskich z 18 miejscowości gminy Nowy Targ i 4 drużyny kobiece. Konkurencja była zawzięta – zwłaszcza pomiędzy drużynami OSP Nowa Biała i OSP Krempachy, które wystawiły i kobiety,  i mężczyzn.

Ćwiczyłyśmy 2 razy w tygodniu już od maja – relacjonowała pomiędzy sztafetą a bojówką druhna Krystyna Bizub.

Wynik,  który ostatecznie ona i jej koleżanki z obu konkurencji uzyskały to 115.6 pkt. Tylko o 2.2 pkt. wyprzedziły je bielanki. Warto w tym miejscu nadmienić,  że to dopiero drugie zwycięstwo dziewczyn z Nowej Białej, bo do tej pory 8 lat z rzędu wygrywały nasze dziewczyny!!

Rezultat panów w tym roku to 104.7 pkt. Zaledwie o 0.1 pkt. wyprzedzili ich strażacy z OSP w Nowej Białej, którzy z obu konkurencji uzyskali 104.6 pkt.

Puchary i dyplomy za pierwsze 3 miejsca oraz dyplomy za 2 kolejne wszystkim wyróżnionym drużynom wręczył osobiście wójt Jan Smarduch.

Obu drużynom – żeńskiej i męskiej – serdecznie gratulujemy!!!

Zdjęcia: Krystyna Waniczek i Edyta Knurowska

Facebook Comments