I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

1 Niedziela Wielkiego Postu –  26 lutego 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny przynosi nam w tym tygodniu:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza z Nareku, opata i doktora Kościoła
 • w sobotę – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji Krakowskiej.
 1. Dziś pierwsze Gorzkie Żale po Mszy o godzinie 900. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 2. Wszystkim ofiarodawcom  za złożoną ofiarę na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi Bóg Zapłać.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota W pierwszy czwartek Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 1700, adoracja i na zakończenie modlitwa o dobre i święte powołania do służby w kapłaństwie i w zakonie.
 4. W Wielkim Poście zachęcam do udziału w nabożeństwach pokutnych. W piątek o godzinie 1700 Droga Krzyżowa w języku polskim, a po Mszy Świętej o 1800 w języku słowackim. W niedzielę po mszy świętej o godzinie 900 odśpiewamy Gorzkie Żale. A po mszy świętej o godzinie 1030 Droga Krzyżowa.
 5. W piątek msza św. w języku polskim o godzinie 1615. Możliwość spowiedzi w każdy dzień pół godziny przed Mszą Świętą. O godzinie 1800 msza święta w języku słowackim.
 6. W sobotę msza święta w języku słowackim o godzinie 1615 a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec z rozważeniami. O godzinie 1800 msza święta w języku polskim, a po niej zmianka Żywego Różańca. Do chorych pójdziemy w sobotę w przyszłym tygodniu.
 7. Pod ołtarzem znajduje się puszka na ofiary wyrzeczenia wielkopostnego, które zostaną przekazane dla Ośrodka dla dzieci z niepełnosprawnością w Nowym Targu.
 8. Wystawione są baranki wielkanocne z których ofiary przeznaczone są cele charytatywne w naszej diecezji. Cena baranka minimalna to 8 zł.
 9. W liturgii usłyszymy słowa; „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem które pochodzi od Boga!” Niech one znajdą urzeczywistnienie w naszym życiu i naszej poprawie w czasie Wielkiego Postu.

 

Facebook Comments