Niedziela Zmartwychwstania – ogłoszenie

Niedziela Wielkanocna, 17 kwietnia 2022 r.

Z wyrazami wdzięczności chciałbym się zwrócić do tych wszystkich, którzy w okresie Wielkiego Postu przygotowali i prowadzili modlitwy i śpiew podczas nabożeństw drogi krzyżowej, a także jak przez cały rok czynią to przed każdą mszą św. Liturgia Triduum Paschalnego wymaga wielkiego wysiłku. Dlatego podziękowania należą się wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować i przeprowadzić te uroczystości poczynając od Niedzieli Palmowej aż do procesji rezurekcyjnej.

Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte będą odprawione o godz. 730, 900 i 1030. Składka z drugiego dnia świąt jest na potrzeby UJPII.

W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Po wiosennej zmianie czasu msze św. od wtorku poczynając będą odprawiane o godz. 19.00, a w środy o 7.00.

Drodzy Parafianie i Goście !
“Wierzę w Syna Bożego” – te słowa prowadzą nas poprzez obecny rok liturgiczny. Święta Zmartwychwstania Pańskiego są pełne radości i nadziei. Zwycięstwo Jezusa nad grzechem, śmiercią i szatanem obdarza nas hojnymi Łaskami, których udziela nam kochający Bóg, abyśmy w naszym codziennym życiu, w zmaganiach dobra ze złem wychodzili zwycięsko, pomnażając nieustannie skarb naszej wiary oraz miłości do Boga i ludzi, abyśmy budowali cywilizację życia i byli odważnymi świadkami wiary w życie wieczne i zmartwychwstanie wobec dzisiejszego, coraz bardziej wątpiącego, zagubionego świata, w którym z woli Boga przyszło nam żyć. Zmartwychwstały Pan – Syn Boży posyła nas do dzisiejszego świata z orędziem miłości i miłosierdzia. Bądźmy Jego Apostołami dzień po dniu, tutaj i teraz.

Życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia. Życzymy odkrywania obecności Boga, który idzie pośród nas, zwłaszcza dzięki Eucharystii. Do naszych serdecznych kapłańskich życzeń dołączamy błogosławieństwo, którego udzielamy Wam, drodzy Bracia i Siostry, w imię Trójcy Świętej. Ks. proboszcz wraz z Radą Parafialną.

Facebook Comments