Site icon Krempachy

Lena Trybuła zwyciężczynią IX Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Łopusznej

W murach Szkoły Podstawowej w Łopusznej ponownie zagościła magia słowa, a to za sprawą IX Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Jan Brzechwa bawi, uczy, wzrusza!”.

Wydarzenie zgromadziło młodych miłośników poezji z całej gminy, a uczestnicy zachwycili publiczność talentem, odwagą sceniczną i piękną interpretacją utworów Jana Brzechwy.

Szczególne powody do dumy ma Szkoła Podstawowa w Krempachach, ponieważ w kategorii sześciolatków bezkonkurencyjna okazała się Lena Trybuła, zdobywając I miejsce i uznanie jury za wyjątkową interpretację oraz dziecięcą wrażliwość sceniczną.

Wybór laureatów był niezwykle trudnym zadaniem, którego podjęło się jury w składzie:

Zgodnie z protokołem konkursowym laureatami zostali:

Grupa wiekowa 5-latki

Grupa wiekowa 6-latki

Podczas przesłuchań sala wielokrotnie wypełniała się brawami i radosnym śmiechem. Recytatorzy wykazali się doskonałą pamięcią, piękną dykcją i talentem aktorskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a największą wartością wydarzenia były uśmiechy dzieci i duma rodziców oraz nauczycieli.

„Czytanie poezji to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – patrząc na tegorocznych uczestników, a szczególnie na sukces Leny Trybuły, trudno mieć co do tego jakiekolwiek wątpliwości!

Fot.: Szkoła Podstawowa w Łopusznej

Facebook Comments
Exit mobile version