Site icon Krempachy

Wróciły z Jabłonki z nagrodami!

12. Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego KGW zorganizowało Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, Województwo Małopolskie, Gmina Jabłonka, OCK w Jabłonce oraz Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

Dwudniowe konkursowe potyczki rozgrywały się w czterech kategoriach – scenki obyczajowe, śpiew ludowy i przyśpiewki, wykonanie tradycyjną techniką ze słomy pająka do zawieszenia pod sufit, oraz potrawa konkursowa z mąki razowej.

W niedzielny wieczór komisja w składzie: Urszula Gieroń, Lucyna Kmak, Jadwiga Pilch, Jadwiga Adamczyk i Benedykt Kafel po obejrzeniu i wysłuchaniu scenek i pieśni, po degustacji potraw i ocenieniu rękodzieła odczytała protokół i przyznała nagrody dla 11 grup KGW z powiatu brzeskiego, gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, tarnowskiego i wadowickiego. KGW z Krempach otrzymało 3. miejsca za scenkę obyczajową ,, Okrowanie ronkli” i rękodzieło oraz 2. miejsca za śpiew i potrawę kulinarną pierogi z mąki razowej z kaszą gryczaną.

Przegląd Dorobku to nie tylko kategorie konkursowe, to przede wszystkim spotkanie KGW z różnych regionów – pełne radości i emocji twórczych, pogłębianie więzi i współpracy pomiędzy KGW z całej Małopolski.

12 Małopolski Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego KGW uświetnił występ zespołu regionalnego OwCoK z OCK w Jabłonce i kapela Pawła Czai. Nagrody ufundowało MCK Sokół z Nowego Sącza oraz Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

Tekst i fot.: Maria Krzysztofek

 

Facebook Comments
Exit mobile version