XXVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

28 NIEDZIELA ZWYKŁA 10 października 2021 r.

 1. Dziś przypada wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy. Obchodzimy także XXI Dzień Papieski. Składka do puszek przeznaczona jest na pomoc dla młodzieży studiującej ale pochodzącej z biednych rodzin, której nie stać na opłacenie studiów.

 2. Zakończyliśmy wczoraj w naszej Parafii Misje. Myślą przewodnią było zadanie z listu św. Jakuba: „Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was”. Bardzo serdecznie Ks. mgr Franciszkowi Sikorze Misjonarzowi Saletynowi, który poprowadził Misje w naszej Parafii. Za Słowo Boże, które nam głosił i tę piękna modlitwę niech Mu Pan Jezus błogosławi a Matka Boska Saletyńska wyprasza potrzebne łaski. Myślę, ze te Święte Misje były dla nas wielkim rachunkiem sumienia i sposobnością do naprawy naszych relacji z Panem Bogiem. Mam nadzieję, że ci, którzy znaleźli dla Pana Boga czas – w tym zabieganym i zmaterializowanym świecie – znaleźli też Jego łaskę, miłość i miłosierdzie. Jeszcze raz Ks. Franciszku serdeczny Bóg zapłać!

 3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do przygotowania i przeżywania tego czasu Misji: panu Kościelnemu, pani Organistce, panu Franciszkowi Łukasz za zrobienie krzyża na drogę krzyżowa, firmie kamieniarskiej Hełdak, za wykonanie tabliczki z napisem na krzyż misyjny, paniom zaczynającym modlitwy tak po Słowacku jak i po Polsku, dziewczętom posługującym przy posłudze słowa i śpiewach mszalnych, ministrantom i lektorom i wam wszystkim za udział i włączanie się w te dzieło duchowej odnowy naszej Parafii.

 4. W tygodniu wspominać będziemy:

 • w poniedziałek Wspomnienie św. Jana XXIII, papieża
 • we wtorek Wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera
 •   w środę Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 •   w czwartek Wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
 •   w piątek Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 •   w sobotę Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 1. Nabożeństwa Różańcowe u nas w Parafii są w dni powszednie o godzinie 1730. A w niedzielę po mszach św. o godzinie 900 i 1030. W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież /o katolickie wychowanie/, za misje, za chorych, o pokój na świecie, a także za zmarłych.

 2. Matko Boska Różańcowa wypraszaj świętość naszych rodzin!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 × 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.