XXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

22 NIEDZIELA ZWYKŁA 29 sierpnia 2021 r.

  1. Dziś przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W dniu dzisiejszym przypada parafialny dzień dziękczynienia za owoce ziemi. Msza Święta Dożynkowa o godzinie 1030. Wszystkim rolnikom w wielkim dziękczynieniu za ich ciężka pracę na roli upraszamy potrzebne siły fizyczne i duchowe. Niech Pan Bóg błogosławi wasz trud i pomnaża potrzebne łaski, a ludzie otaczają was szacunkiem za waszą troskę by nie zabrakło nam tego fizycznego i eucharystycznego chleba.
  2. W tygodniu wspominać będziemy:
  • w środę – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy,
  • w piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora                                              Kościoła
  1. W poniedziałek od godziny 1630 spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego. Zachęcam dzieci i młodzież, by skorzystali z Sakramentu Pojednania, by ten nowy rok zdobywania wiedzy nie opierali na swoich siłach, ale przyjęli też pomoc Bożą.
  2. W środę o godzinie 800 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Niech dobry Bóg błogosławi dzieciom, młodzieży, nauczycielom, katechetom i rodzicom w tym trudzie zdobywania potrzebnej wiedzy, mając w pamięci słowa, że szkoła uczy, ale też wychowuje.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. O godzinie 1630 wystawienie Najświętszego sakramentu i Adoracja.
  4. W piątek od godziny 1630 możliwość spowiedzi św. O 1745 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy.
  5. W sobotę od godziny 830 udamy się do chorych z Najświętszym Sakramentem. O godzinie 1715 odmówimy Różaniec z rozważaniami. Po Mszy Świętej o godzinie 1900 zmianka tajemnic Żywego Różańca.
  6. Święty Paweł mówi dziś w drugim czytaniu: „Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie!”. Życząc dobrej Niedzieli niech nam przyświeca ta myśl, abyśmy wprowadzali słowo boże w czyn, bo dzieląc się tym duchownym dobrem nie tylko mamy pokój w sercu, ale i pewność, że Boże słowo nie pozostaje w nas bezużyteczne.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


two × three =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.