X Niedziela zwykła – ogłoszenia

10 NIEDZIELA  6 czerwca 2021 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela czerwca. Po mszach o 730 i 900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Po mszy o godzinie 1030 procesja Eucharystyczna dookoła Kościoła. Wspominamy dziś św. Norberta, biskupa.
 2. W tygodniu wspominać będziemy:
 • w  poniedziałek – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała                                                     Tomaszka, prezbiterów i męczenników.
 • we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
 • w środę – wspomnienie św. Efrema diakona i doktora Kościoła.
 • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 1. W tygodniu o godzinie 1830 procesja Eucharystyczna w ramach oktawy Bożego Ciała.
 2. We wtorek po mszy św. o godzinie 1900 w kościele próba młodzieży przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.
 3. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do pięknego przeżywania Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję tym, którzy przygotowali piękne ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty, dziewczętom niosącym feretrony, panom niosącym sztandary, strażakom, orkiestrze, panu kościelnemu, pani organistce, radzie ekonomicznej, ministrantom, lektorom, dzieciom I komunijnym i wszystkim którzy tak licznie uczestniczyli w procesji.
 4. W piątek przypada wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia.
 5. Pan Jezus powiedział: „Nie ma większej miłości nad tę gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół”. Sam za nas oddał Zycie. Wdzięczni za tę Jego miłość miłujmy się nawzajem, tak jak on nas umiłował! I bądźmy wdzięczni, bo tylko człowiek współpracujący z Bogiem wolny jest od egoizmu i wewnętrznej buty. Nie kieruje się pseudo mądrością, ale doświadcza miłości i prawdy, i umie się nią dzielić!
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


one × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.