Site icon Krempachy

Strażacy świętowali!

Było wszystko! Uroczysta defilada z pocztem sztandarowym, Msza św. dziękczynna, minikoncert w wykonaniu strażackiej orkiestry dętej, życzenia, podziękowania i wielka duma. A wszystko z okazji Dnia Strażaka, który OSP Krempachy świętowała dopiero dzisiaj.

Mszę św. koncelebrowaną w intencji druhów i druhen OSP odprawił ks. proboszcz Zbigniew Ścisłowicz. W swoim kazaniu odniósł się do bezinteresownego niesienia pomocy przez wszystkich strażaków, podkreślając, że ta wyjątkowa służba dotyczy nie tylko samych ochotników czy ochotniczek, ale także ich rodzin. Prosił przy tym, by nie bacząc na trud i wyrzeczenia, nieprzerwanie stali na straży bezpieczeństwa nas wszystkich.

Po Mszy św. w osobnym słowie zwrócił się do strażaków i strażaczek także gospodarz wsi – sołtys Józef Pietraszek. W odczytanym przez siebie  liście przypomniał zasługi krempaskich druhów i druhen, którzy nie dość, że zawsze ofiarnie wyjeżdżają do wszystkich wezwań, udzielają się społecznie, szkolą, dzielą się swoją wiedzą z zakresu pierwszej pomocy itd., to jeszcze godnie i z sukcesami reprezentują Krempachy w gminie, powiecie, województwie, a nawet przed całą Polską!

Za to wszystko, co robicie, nie możemy Wam w żaden inny sposób podziękować, jak tylko wymawiając dwa słowa – “Bóg zapłać!”- podkreślał sołtys.

Facebook Comments
Exit mobile version