V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02 maja2021 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Dziś obchodzony jest dzień Polonii i Polaków za granicą.
  2. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte będą odprawione o godzinie 700, 900 i o 1900. Podczas Mszy Świętej odnowienie Ślubów Jasnogórskich..
  1. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o 1840. A w Niedzielę po mszach św. o 900 i 1030. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie Litanii Loretańskiej do NMP.
  1. Poświęcenie Książeczek dla dzieci I Komunijnych w środę po Mszy Św. o godzinie 1900.
  2. W Sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika patrona strażaków i hutników. Msza św. w intencji druhów i druhen OSP, i ich rodzin z naszej Parafii będzie odprawiona 9 maja o godzinie 1030. Życzymy im dużo sił i zdrowia w tej trudnej i odpowiedzialnej służbie dla całej naszej społeczności. Niech św. Florian uprasza im potrzebne łaski, a my otaczamy ich nasza wdzięcznością i serdeczna modlitwą.
  3. W czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o dobre powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej Parafii.
  4. Przypada w tym tygodniu I piątek miesiąca. Odmówimy Litanię do NSP Jezusa i akt zawierzenia nas samych Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Możliwość spowiedzi św. zawsze pół godziny przed Msza Święta.
  5. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Do chorych udamy się od godziny 830.
  6. W Sobotę po Mszy Św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych w salce na Plebanii.
  7. Królowo Rodzin módl się za nasze rodziny, aby były na wzór Najświętszej Rodziny. Niech promieniują prawdziwą miłością, dobrocią, radością i pokojem. Aby ludzie widzieli dobre czyny w nas i chwalili Ojca, który w niebie jest!
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 × four =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.