Zmartwychwstanie Pańskie – ogłoszenia

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 04 marca 2021 r.

  1. Z wyrazami wdzięczności chciałbym się zwrócić do tych wszystkich, którzy w okresie Wielkiego Postu przygotowali i prowadzili modlitwy i śpiew podczas nabożeństw drogi krzyżowej, a także jak przez cały rok czynią to przed każdą mszą św. Liturgia Triduum Paschalnego wymaga wielkiego wysiłku. Dlatego podziękowania należą się wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przygotować i przeprowadzić te uroczystości poczynając od Niedzieli Palowej aż do procesji rezurekcyjnej. Wielkie słowa podziękowania kieruję pod adresem pana Kościelnego za cały trud w przygotowaniu ciemnicy i grobu oraz jego posługę w czasie trwania wielkiego postu. Serdeczny Bóg zapłać paniom sprzątającym Kościół za przygotowanie ciemnicy i grobu,  i za to piękne udekorowanie naszej świątyni na święta Wielkanocne. Orkiestrze, dziewczętom śpiewającym, nowo powstałemu Chórowi, ministrantom, radzie Ekonomicznej i wam wszystkim. Jeszcze raz Bóg zapłać!
  2. Dzisiaj Msze Święte o 730, 900 i 1100.
  1. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte będą odprawione o godz. 7.30, 9.00 i 1030. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie katolickich uczelni w naszym kraju.
  2. Z racji zmiany czasu Msze święte w naszym Kościele odprawiane będą o godzinie 1900.
  1. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Bardzo proszę o zachowanie bezpieczeństwa w związku z sankcjami nałożonymi na nas przez państwo.
  3. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał i z Bożym błogosławieństwem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Od pustego grobu, wszystkim parafianom i gościom, pragnę życzyć, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały opromienia wasze serca i przynosi wam prawdziwy pokój i radość!
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


four + 19 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.