VI Niedziela zwykła – ogłoszenia

Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

  1. Dziś przeżywamy odpust Parafialny ku czci św. Walentego. Msze Św. odprawiane są w kościele na cmentarzu. Uroczystość odpustowa jest zawsze okazją do pogłębienia więzi całej wspólnoty. Wszystkim Parafianom i gościom życzę jak najlepszego świętowania.
  2. Po Mszy Świętej o godzinie 1100 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godziny 1430. O 1430 będą Nieszpory i Koronka do Miłosierdzia Bożego, Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i zakończenie Adoracji.
  3. Rada Ekonomiczna jak zawsze będzie sprzedawać świece do procesji wokół ołtarza. Cena taka sama jak w tamtym roku.
  4. W środę rozpoczniemy Wielki Post. Obrzęd posypania głowy popiołem po polsku na mszy o godzinie 800, a po słowacku o godzinie 1800. Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie spożywa się pokarmów mięsnych. Ograniczamy posiłki do dwóch lekkich i jednego do syta.
  5. Wszystkim, którzy przyczynili się do piękna naszego Parafialnego Odpustu składam najserdeczniejsze podziękowania. Najpierw Panu Bobu, że pomimo tego trudnego czasu dał nam możliwość uczestniczenia w tej uroczystości.
  6. Na czas Wielkiego Postu, naszego umartwienia i oczyszczania naszego serca z brudu grzechów niech nam Pan Jezus błogosławi. Czas jest krótki mówi św. Paweł. Czuwajmy i módlmy się by Pan nie zastał nas śpiącymi!!!
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 × 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.