Site icon Krempachy

Wirtualny cmentarz powraca

Kończy się listopad – miesiąc tradycyjnie poświęcony pamięci naszych zmarłych. Wielu z nas przeżyło go zupełnie inaczej – w szpitalu, na kwarantannie, a bywało też, że na pogrzebach naszych najbliższych…

W dobie obostrzeń pandemicznych, zamkniętych cmentarzy lub tak typowo ludzkiej obawy o własne zdrowie i życie, nie zawsze udawało się nam tak często jak do tej pory stać nad grobami naszych najbliższych. Tym większym więc dobrem jest “wirtualny cmentarz” założony w 2013 r. przez Gabriela Brzyzka, a prowadzony i aktualizowany przez Franciszka Pacygę.

Niestety, od jakiegoś czasu pojawiały się sygnały o znikaniu zdjęć zamieszczonych tam mogił. A trzeba dodać, że każdy grób był przez Franciszka Pacygę skrupulatnie obfotografowany i opisany datą narodzin i śmierci leżącej w nim osoby. Zaniepokojona tym faktem zwróciłam się do autora strony Gabriela Brzyzka z prośbą o interwencję i wskazanie przyczyn, dlaczego dzieje się tak, a nie inaczej. Sama też wcześniej zauważyłam, że nie do wszystkich mogił, których zdjęcia w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęły, da się wprowadzić wykonane na nowo fotografie.

Na szczęście interwencja Gabriela pomogła. Moduł administratora został zmodernizowany, dostęp do strony zabezpieczony, zniknęli też nieproszeni goście, czyli wirusy. Niestety, nie udało się uratować zainfekowanych fotografii, które z bólem serca zmuszeni byliśmy usunąć.

Wirtualny cmentarz znowu odżywa. Nieoceniony Franciszek Pacyga już zakończył pracę nad sektorami G i E. Pozostałe będą uzupełnione, gdy tylko zdrowie mu na to pozwoli…

Zachęcamy do odwiedzin na http://cmentarz.espisz.pl/ghost/. Znajdziecie tu mogiły przodków, informacje o najstarszym krempaskim grobie, statystyki niedawno pochowanych i wiele, wiele innych . Strona “Wirtualny cmentarz” umożliwia też zapalenie znicza i pozostawienie kwiatów na grobach Waszych najbliższych. Znicz będzie płonął przez 24 godziny, a kwiaty leżały przez 28 dni.

Zapraszamy do odwiedzin!

DCIM100MEDIADJI_0003.JPG

 

Facebook Comments
Exit mobile version