Site icon Krempachy

Koncert Noworoczny – galeria

Było wszystko! Popisy młodej kapeli, tańce spiskie, węgierskie i retro. A jako wisienka na torcie – spektakl Śpisko medicina.

Tradycyjnie już w ostatni weekend stycznia w WDK w Krempachach odbył się Koncert Noworoczny zespołu Zielony Jawor. Najpierw przed licznie zebranymi mieszkańcami i gośćmi zaprezentowała się prowadzona przez Dominikę Trybułę kapela. Młodzi muzykanci uczą się pod jej okiem 3 lata i niejednego melomana potrafią już mile zaskoczyć.

Po kapeli na scenę wbiegły najmłodsze Maluszki. Ich program artystyczny – tańce, przyśpiewki i zabawy – dostarczył obecnym na widowni rodzicom i dziadkom mnóstwo emocji i wzruszeń. Po najmłodszych sceną zawładnęli jeszcze Mali Toniecnicy, a później młodzieżowa grupa Młody Jawor.  Przerywnikiem do występów krempaskich tancerzy były popisy muzyczne i wokalne zaprzyjaźnionej z Zielonym Jaworem kapeli z Łodygowic o wymownej nazwie “Dajcie Spokój”.

Najlepsze kierowniczka zespołu Maria Wnęk zostawiła jednak na koniec. Bo czy były to tańce retro w wykonaniu najstarszych członków Zielonego Jawora, czy napisana i wyreżyserowana przez nią sztuka pt. Śpisko medicina, ubawu i śmiechu było co niemiara.

I chyba nikt się nie spodziewał, że stawianie baniek może być takie bolesne, picie wódki wyleczy wszystkie dolegliwości, a próba nastawienia wypadniętego dysku zakończy się wielką sceną małżeńskiej zazdrości.

 

Facebook Comments
Exit mobile version