Niedziela Świętej Rodziny – ogłoszenia

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – 27 grudnia 2020 r.

  1. Pragnę wyrazić podziękowanie orkiestrze OSP Krempachy za zaangażowanie w liturgię Bożego Narodzenia od pasterki aż do drugiego dnia oktawy oraz tym wszystkim, którzy udekorowali na święta nasz kościół. Panu Kościelnemu, Radzie Ekonomicznej, Paniom dekorującym Kościół, ministrantom i dziewczynom które śpiewają psalmy w naszym Kościele. Serdeczny Bóg zapłać kieruję do pań prowadzących śpiew w naszej świątyni. Wszystkim serdeczny Bóg zapłać.

  2. W czwartek będziemy przeżywać wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. O godzinie 17.00 odprawiona będą nieszpory a po nich Msza św. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odśpiewamy hymn Te Deum, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  3. W piątek uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki zakończymy oktawę Narodzenia Pańskiego i rozpoczniemy nowy rok kalendarzowy. Msze św. będą odprawione o godz. 730 po słowacku oraz o 930 po polsku i 1030 po słowacku. Aby uprosić Bożą moc na cały rok, na każdej Mszy św. odśpiewamy hymn Veni Creator, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

  4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi jest codziennie pół godziny przed Mszą św.

  5. Ze względu na wizytę Duszpasterską Msze święte w tygodniu odprawiane będą o godzinie 700 z wyjątkiem piątku i soboty.

  6. Od poniedziałku będzie Wizyta Duszpasterska /Kolęda/ w naszej Parafii. Gdyby ktoś miał obawy co do przyjęcia kolędy /ze względu na trwającą pandemię/, to bardzo proszę powiedzieć to albo bezpośrednio mnie w zakrystii, albo uprzedzić chodzących ministrantów. Plan wizyty duszpasterskiej będzie wywieszony w gablocie, albo można sprawdzić w gazetce parafialnej lub na Internecie.

  7. W tym miesiącu odwiedziny chorych połączone są z wizytą duszpasterska.

  8. Niech Pan Jezus, który przyszedł do świata wszystkim nam błogosławi!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


seven + 13 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.