IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia

IV niedziela adwentu – 20 grudnia 2020 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy 4 niedzielę adwentu. W czwartek o 7.00 odprawimy ostatnie w tym roku roraty. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

  2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Pasterka w tym roku będzie odprawiona po słowacku. Msze święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego i w święto św. Szczepana będą odprawione według świątecznego porządku o 7.30, 9.00 i 10.30. Zapraszam orkiestrę, aby swą grą ubogaciła liturgię Mszy Św. o północy i w święta. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, a w drugi dzień świąt na uniwersyteckie uczelnie katolickie w naszym kraju.

  3. Na najbliższe świąteczne dni zachęcam do nabycia i lektury czasopism katolickich. Można nabyć najnowszy numer naszej gazetki Parafialnej.

  4. Na ten piękny czas niech nam Pan Jezus błogosławi!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


eleven + sixteen =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.