I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

01 NIEDZIELA Adwentu 29 listopada 2020

1 .Kalendarz Liturgiczny:

 • w poniedziałek Święto św. Andrzeja, apostoła
 • w czwartek Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 • w piątek Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
 1. Dziś rozpoczynamy nasze adwentowe przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia. Adwent to czas tęsknego oczekiwania na przyjście Zbawiciela, ale to także przypominanie sobie o drugim przyjściu Chrystusa na ziemię jako Sędzia, Pan i Król Wieczności.

 2. Ze względu na Msze Roratnie, aby umożliwić dzieciom uczestnictwo w nich Msze Święte będą o godzinie 1700. Proszę rodziców by w tym trudnym czasie dopilnowali by dzieci były w Kościele.

 3. Myślą przewodnią tegorocznych rorat jest tajemnica Mszy Świętej. Dzieci dostaną plansze na której naklejać będą obrazki. Będą też losowane nagrody dla dzieci, które odpowiedzą na pytania po każdej Mszy Świętej.

 4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę od 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec z rozważeniami. Po mszy zmianka Żywego Różańca.

 5. Na ołtarzach bocznych wystawione są świece Caritas wigilijne wsparcie dla osób potrzebujących pomocy. W tym roku przeznaczone są na pomoc dzieciom biednym i osieroconym. Koszt dużej świecy to minimum 12 złotych a małej 6 złotych.

 6. U pana Kościelnego można nabywać już poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 7. Składka na poszkodowaną rodzinę wyniosła 2000 zł. Rodzina na ręce proboszcza składa serdeczne podziękowanie dla wszystkich ofiarodawców z Parafii.

 8. W sobotę po 800 udamy się do chorych.

 9. Niech Matka naszego czasu adwentowego wspiera nas w dobrym jego przeżyciu!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


fifteen + 11 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.