XIV Niedziela zwykła – ogłoszenia

14 NIEDZIELA ZWYKŁA 05 lipca 2020

 1. Kalendarz Liturgiczny:
 • w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
 • w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
 • w sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
 1. Dziś wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy. Pierwsza Niedziela; adoracja Najświętszego Sakramentu.

 2. Na Mszy Świętej o godzinie 1100 dzieci z klasy III przeżywać będą Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Polecajmy ich miłości Pana Jezusa i opiece Matki Najświętszej. Przypominam, że modlitwa za nich jest troską całej naszej wspólnoty parafialnej.

 3. W poniedziałek patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych. W modlitwie polecajmy chorych z naszej Parafii bliskich naszemu sercu.

 4. Od poniedziałku na mszach wieczornych Dzieci Komunijne przeżywać będą „biały tydzień”. Zapraszam wszystkich do udziału we Mszach Świętych a szczególnie rodziców i bliskich w miarę wolnego czasu.

 5. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie i udekorowanie naszego Kościoła na dzisiejszą uroczystość. Wielkie Bóg zapłać za dar ołtarza, którym jest nowy Mszał Liturgiczny.

 6. W przyszłą niedzielę wedle dekretu ks. arcybiskupa zbiórka do puszek przed Kościołem na rzecz poszkodowanych, którzy ucierpieli w powodziach i podtopieniach szczególnie z małopolski.

 7. Na mocy dekretu władzy proboszcza udzielam dyspensy dla wszystkich, którzy pragną pozbierać siano ze względu na stan pogodowy dla naszego wspólnego dobra.

 8. Wszystkim mieszkańcom i gościom pragnę życzyć dobrego odpoczynku w ten czas urlopowy. Niech Pan Bóg darzy nas dobrą pogodą.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.