V Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r.

1. Dziś miała być procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę.

2. Kalendarz Liturgiczny:

  • we wtorek wspomnienie św. Pankracego, męczennika
  • w środę wspomnienie NMP z Fatimy
  • w czwartek święto św. Macieja męczennika
  • w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

3. Od teraz wedle zarządzenia w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2. U nas nie więcej niż 15 osób. dodatkowo uczestniczymy we Mszy Świętej w maseczkach. Bardzo proszę o przestrzeganie ilości osób w Kościele.

4. Od tej niedzieli przywracamy Msze Święte z udziałem naszej pani organistki. Już tak bardzo pragniemy śpiewu, ze aż to w naszym kościele czuć. Dlatego cieszymy się ogromnie z powrotu naszej pani Organistki i piękna muzyki kościelnej.

5. Na mocy dekretu Arcybiskupa nie popełnia grzechu ciężkiego ten, kto uczestniczy w przekazie radiowym lub telewizyjnym. Zalecane by osoby starsze i chore, dzieci pozostały w domu.

6.Nabożeństwa majowe ku czci NMP codziennie przed Mszą Świętą . W czasie nabożeństw modlimy się za Ojca Świętego za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o ustanie pandemii i dobre urodzaje. My litanię do NMP odmawiać będziemy przed Mszą Święta.

7. Do chorych ze względu na zakaz będziemy jeździć ulicami. Po 5 chorych na sobotę. Co każdą sobotę z innej części Parafii. Proszę więc słuchać kiedy jaka ulica, aby być przygotowanym. Do chorego wchodzi tylko ksiądz i najbliżsi. Proszę aby mieć założone maseczki na twarzy. W sobotę udamy się do chorych: ul. Długa od państwa Zygmond, Słoneczna i Kamieniec.

8. Matko, która nas znasz, z dziećmi Twymi bądź!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


20 + 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.