Zmartwychwstanie Pańskie – ogłoszenia

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020 r.

  1. Dziś radujemy się Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego

  2. Dzisiejsze Msze Święte będą bez kazań, by umożliwić jak najszybszy powrót do domu i zminimalizować możliwość zarażenia się wirusem. Nie korzystamy z kropielnicy i nie udzielamy sobie znaku pokoju. We Mszy Św. może uczestniczyć tylko pięć osób. Bardzo proszę by była to rodzina, która zamówiła intencję. Bardzo proszę o przestrzeganie tego, bym ani ja, ani wy nie mieli przykrych konsekwencji.

  1. To najpiękniejszy czas w ciągu roku, dlatego tę niedzielną mszę należy obchodzić uroczyście.

  2. Na mocy dekretu Arcybiskupa nie popełnia grzechu ciężkiego ten, kto uczestniczy w przekazie radiowym lub telewizyjnym. Zalecane by osoby starsze i chore, dzieci pozostały w domu.

  3. Jutro Poniedziałek w okresie Wielkanocy. Wspominamy św. Marcina I, papieża i męczennika. Msze święte tak jak w Niedzielę.

  4. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

  5. W przyszłą Niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

ŻYCZENIA

Niech zmartwychwstały Chrystus błogosławi nam na każdy dzień. To On przychodzi do nas i mówi: „Nie lękajcie się!” Pokazuje nam ręce, nogi i bok. „Jam zwyciężył śmierć!” Wśród dzisiejszego lęku o dziś i jutro powtarzamy słowa św. Pawła apostoła: „Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam! Zdrowych i spokojnych, a przede wszystkim rodzinnych świąt wszystkim wam życzę. Wesołego Alleluja!!!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


twelve + eleven =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.