WOŚP – Krempaski finał

I znowu pobiliśmy rekord – cieszyła się 14 stycznia kierowniczka krempaskiego sztabu WOŚP Maria Krzysztofek. – Tym razem zebraliśmy 5271,59 zł.

W ubiegłym roku wszystkich zebranych pieniędzy było 4410 zł, a w 2016 r. 3348,10 zł. Tendencja jest więc mocno zwyżkowa. Nic w tym jednak dziwnego, bo już tydzień przed tegorocznym finałem puszki WOŚP stały w jednym ze sklepów w Krempachach, w szkołach podstawowych w Krempachach, Nowej Białej i Rogoźniku oraz w krempaskim gimnazjum. – Najwięcej wrzucali nam wtedy, gdy chodziłyśmy z puszką po klasach – wyjaśniała Dagmara Długa, uczennica III klasy gimnazjum, która w wolontariat zaangażowała się po raz pierwszy. – Zawsze watro wykazać się inicjatywą. Prócz niej swój chrzest bojowy w WOŚP przeszli w tym roku: Katarzyna Tomcza, Emilia Biernat, Adam Moś i Kamila Surma. Łącznie wolontariuszy było 8.

Tak naprawdę do finału przygotowujemy się przez cały rok – przekonywała Maria Krzysztofek, inicjatorka 7. już takiej imprezy w Krempachach. – Bo ledwo przebrzmią dźwięki jednej Orkiestry, my już myślimy o tym, co będzie nam potrzebne do następnej.

Niedzielne występy zespołów regionalnych, kapel muzycznych, orkiestry dętej, teatrzyku i kabaretów ściągnęły do WDK mnóstwo ludzi. Tym razem większy akcent szefowa sztabu położyła jednak na ludowość i swojskie klimaty. – Zauważyłam, że ludzie lepiej bawią się przy dźwiękach, które znają, zaprosiłam więc do występów zespół Słowiany z Krakowa. A o tym, że był to dobry wybór, najlepiej świadczyły spontaniczne śpiewy i tańce na widowni.

Wspomóc dzieło Jurka Owsiaka można było w różny sposób. Tradycyjnie, poprzez wrzucenie datku do puszki i zakup losu na loterię. Lub mniej tradycyjnie – pijąc kawę w bufecie, przegryzając pizzę lub konsumując ciasteczko. Na deskach krempaskiej sceny wystąpiły w tym dniu: grupy taneczne Karmelki z Krempach i Spontan z Tylmanowej, krempaska orkiestra dęta, zespoły regionalne Dolina i Młody Jawor, teatrzyk dziecięcy i 3 kabarety. Wieczorem zagrał jeszcze zespół rockowy Poisons z Tęgoborzy. – Cieszy to wszystko, co już jest, ale chciałoby się jeszcze więcej – podkreślali organizatorzy. – Jeszcze większego zaangażowania i pomocy.

Łącznie przez 7 lat działalności sztabu udało się krempaszanom zebrać 27.662,42 zł i oddać 53 l krwi.

Tegoroczna zbiórka krwi odbędzie się w niedzielę, tj. 21 stycznia. Już dziś organizatorzy serdecznie na nią zapraszają!

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.